MİSYON

2003 yılında, Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Av. Ali Güvenç KİRAZ Tarafından kurulan AGK Hukuk Bürosu Kurulduğu günden bu yana “Hukuk Güvenle Başlar” prensibini benimsemiştir.

 

AGK Hukuk bünyesinde; konusunda uzman avukatlardan oluşan kadrosuyla Gayrimenkul Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra-İflas Hukuku ve İş Hukuku gibi müvekkillerinin ileride karşılaşacağı muhtemel zararları önlemeye yönelik çalışmalar yapmaktadır. Hizmetlerinin hukuka uygunluğu sağlanarak müvekkillerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yüksek kaliteli hukuki hizmet veren AGK Hukuk Bürosu; Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına, kurumlarına ve şahıslarına yönelik üst düzey bilgi gerektiren hukuksal konularda gelen taleplere eksiksiz yanıt vermektedir.

AGK Hukuk Bürosu profesyonel ekibiyle Türkiye’nin en önemli sektörlerinden birisi olan gayrimenkul sektörüne yönelik yazılı ve görsel basında, kamuyu ilgilendiren konularda bilgilendirici açıklamalarda bulunmaktadır. Ve bu suretle konuyla ilgili kişileri bilgilendirir, değişik alanlardaki şirketleri, kurum ve kuruluşları doğru yönlendirerek eğitimler, seminerler ve konferanslar düzenlemektedir.

AGK Hukuk Bürosunun kurucusu ve Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Av. Ali Güvenç Kiraz tarafından yazılan; “İşimiz Gayrimenkul” ,  “A’dan Z’ye Kentsel Dönüşüm”, “A’dan Z’ye Gayrimenkul Hukuku” adlı kitapları yayınlanmıştır. Av. Ali Güvenç Kiraz’ın üzerinde çalıştığı “Türkiye’de Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım Modelleri” adlı çalışmasında ise yerli ve yabancı gayrimenkul sahipleri ve yatırımcılarına yol gösterme hedeflenmiştir.

 

 

VİZYON

Türkiye ve Uluslar arası hukuk alanında öncü ve güvenilir bir kuruluş olmak. Hukuksal olarak doğabilecek anlaşmazlıklara ilişkin çözüm odaklı bir yaklaşım sergileyip, güven ve kaliteyi temsil ederek alanında farkını ortaya koymaktır.